Як розбавити бензин для бензопили штиль 180

0 2 679

Пропорція масла і бензину для бензопили «Штиль»: види масла, вибір бензину і правильне змішування

Одним з важливих показників довговічності бензопил та якісної їх роботи є правильне дотримання співвідношень складових рідин при підготовці паливної суміші. Відомо, що недостатня кількість масла призводить до надмірного тертя деталей і швидкому їх зношування, а надлишки – до появи нагару, перегріву двигуна. У цій статті піде мова про пропорції масла і бензину для бензопили «Штиль». Особливо це важливо для новачків, які тільки що придбали інструмент.

Характеристики бензопили

У кожній бензопили є три основних елементи, що забезпечують її роботу. До них відносяться 2-контактний карбюраторний двигун і два баки. В один заливається паливна суміш, в іншій – масло, необхідне для змащення ланцюга. Обсяг бака для палива складає 0,25 л, що дозволяє працювати без зупинки 45-55 хвилин. Обсяг масляного – менше приблизно в два рази. При такому співвідношенні обсягів вміст обох баків закінчується майже одночасно.

При роботі 2-тактних двигунів не використовується система масляних насосів, тому для бензопили «Штиль» масло в бензин для змащення вала, поршня і інших деталей, що труться доводиться додавати. Спроби працювати на одному бензині або недотриманні зазначених в інструкції пропорцій зі складання паливно-мастильної суміші з двох складових, призводять до поломки інструменту.

Правильні пропорції

Найчастіше при підготовці палива для роботи пилки використовують пропорції 1:50 і 1:40. Це означає, що на 50 або 40 частин бензину додають одну частину масла. Розрахунки проводяться наступним чином: 1 л = 1000 мл, 1000/50 = 20 мл або 1000/40 = 25 мл, тобто в першому випадку в кожен літр бензину влити 20 мл, а в другому – 25 мл олії. Якщо немає інструкції і ви не знаєте пропорції для приготування суміші, то скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Інструмент і масло одного бренду. Наприклад, для бензопили «Штиль» співвідношення бензину і масла Stihl буде таким, яке зазначено на тарі з маслом, зазвичай це 1:50.
  • У речовин, які використовуються для суміші, різні бренди, – вибирається пропорція 1:40.
  • Бренд один, а на маслі немає інформації про співвідношеннях речовин, – розводять 1:40.
  • При відсутності будь-яких даних про пилі і олії розводять суміш в пропорції 1:40. Єдине, в чому треба переконатися, що масло призначене для двотактних двигунів.

Для проведення обкатки нової пилки при перших трьох заправках бака з паливом масла додають на 20% більше. У цьому випадку замість співвідношенні 1:50 буде 1:42, а пропорція 1:40 перетворюється в 1:33. На літр бензину буде потрібно 24 або 33 мл олії відповідно. Інших обкатних заходів з нової пилкою не проводять. Виробники радять працювати тільки на найбільших обертах завжди. Після обкатки інструменту використовують звичайні пропорції 1:50 або 1:40. У деяких випадках виробник техніки вказує і інші співвідношення, наприклад, 1:25 або 1:32, їх необхідно дотримуватися.

Який бензин заливати в бензопилу?

Як стверджують експерти, слід використовувати неетилований бензин, отриманий при додаванні присадок без вмісту свинцю, октанове число яких перевищує 90. Для зарубіжних моделей потрібно заливати бензин більш високих марок і використовувати фірмові масла виробників інструменту. Досконалим вважається паливо марки АІ-92. Як розводити бензин для бензопили «Штиль 180»? В цьому випадку мають на увазі вміст олії в суміші 1:40. Цілком підійде для неї і паливо АІ-95, але на думку професіоналів його краще для бензопил не застосовувати.

Справа в тому, що воно виготовляється на основі АІ-92 з використанням певних добавок, які змінюють якість палива. Ці компоненти відкладаються на внутрішніх частинах інструменту і при досягненні критичної маси починають відшаровуватися, порушуючи роботу механізму. Найкращий варіант – слідувати інструкції, що додається до обраної моделі. Бензин рекомендується використовувати свіжий, тому що при тривалому зберіганні в ємностях губляться октанові властивості.

Бензопила «Штиль»: яке масло для бензину використовувати?

Ряд виробників, що випускають техніку, виробляють і свої витратні матеріали, які адаптовані до роботи конкретного двигуна. Так і компанія Stihl випускає масло виключно для своєї техніки. Воно забезпечене особливими добавками, які здатні компенсувати якість палива, покращуючи мастило і очищення паливної суміші. Слід зазначити, що масло Husqvarna HP є універсальним і може використовуватися для будь-яких бензопил. Застосовувати його можна при температурі не нижче -10 градусів.

А також для двотактних двигунів застосовують продукцію наступних брендів: Sadko, Kraissmann, Oleo-mac Prosint. Якщо користуватися бензопилою «Штиль», скільки масла на літр бензину треба заливати? Співвідношення становитиме 25 мл присадки на літр палива. Треба пам’ятати, що є масла для ланцюгів і моторів. Вони призначені для різних цілей і не взаємозамінні. Використання мастила для ланцюга для приготування паливно-мастильної суміші призводить до поломки інструменту.

Якого бренду використовувати моторне масло?

Для кожної моделі виробник радить список матеріалів, які необхідно використовувати. Користувачеві краще дотримуватися цих рекомендацій, адже на поломку інструменту через невідповідне паливно-мастильного матеріалу не поширюється гарантія. У цьому випадку власник сам оплачує ремонт бензопили, що може становити до 80% її вартості. Коли не виходить виконати рекомендації виробника, постарайтеся слідувати таким правилам:

  • Використовувати масло, тільки призначене для двотактних двигунів.
  • Не застосовувати після закінчення терміну придатності.
  • Не додавати відпрацьоване масло з великою кількістю домішки в бензин, т. К. Можна пошкодити механізми інструменту.
  • Ланцюговий мастильний матеріал можна використовувати для паливної суміші.
  • Краще використовувати синтетичні і напівсинтетичні масла, які коштують дорожче мінеральних, але не утворюють шкідливих відкладень.

Як приготувати суміш?

Для того щоб техніка служила довго і справно справлялася зі своїми функціями, необхідно точно знати, скільки масла в бензин для бензопили «Штиль» необхідно додати. Раніше ми з’ясували, що в якості складових краще використовувати мастильний продукт від виробника Stihl і неетилований бензин АИ92 або АІ95. Етілірованниє марки палива негативно позначаються на роботі агрегату і виводять його з ладу. При таких компонентах для суміші в літр бензину додають 20 мл олії. Будь-яке порушення пропорцій призводить до появи нагару на свічках і порушених, а також утворення задирів. Використовувані масла можуть бути зеленого, синього або червоного кольору.

За забарвленням суміші їх присутність легко визначається. Для розведення пального, нерідко в комплекті з технікою, додається спеціальна каністра. На ці ємності нанесені мірні поділки і є два отвори. Користувачеві залишається заповнити резервуар складовими суміші до необхідних відміток, закрити кришки і перемішати. Деякі для цих цілей використовують пластикові пляшки та шприци для відмірювання масла. При цьому необхідно стежити, щоб в ємність не були чужорідні частинки або вода, все це погіршить роботу двигуна.

Що буде, якщо не враховувати рекомендації виробника?

При порушенні правил приготування паливно-мастильних сумішей і недотриманні пропорцій при додаванні масла в бензин у бензопили «Штиль 180»; виникають такі проблеми:

  • Зі збільшенням тертя зросте зношуваність робочих поверхонь деталей.
  • Через недостатню кількість мастильного речовини підшипники почнуть руйнуватися.
  • Порушується повноцінне функціонування механічних вузлів в зв’язку з передчасним зношуванням деталей, значно скорочується термін їх служби.
  • При використанні низькосортних сортів бензину і масел зменшується продуктивність агрегату з подальшою поломкою важливих вузлів і деталей.

Паливо готують перед заправкою пили, не допускаючи зайвих контактів його з киснем. Після закінчення робіт, що залишилася суміш необхідно злити.

Терміни зберігання готової паливної суміші

Автомобілісти знають, що запасати надовго бензин не варто, а готова паливна суміш псується ще швидше. Змішувати необхідні пропорції масла і бензину для бензопили «Штиль» треба перед початком роботи. Виробники допускають зберігання готового палива до одного місяця, а фахівці рекомендують цей термін скоротити до 10 днів. Відразу після змішування розчин починає втрачати свої первинні властивості і з часом він стає зовсім не такого якості, як був приготований. Навчіться готувати стільки палива для пилки, щоб його можна було витратити за один раз. Це приходить з досвідом. Зберігати суміш треба в бензіностойкой непрозорою щільно закритій тарі. Для цього підійдуть будь-які каністри з пластика металу для горючих матеріалів. А також використовують ємність з-під масла або скляну тару з темного скла.

Вибір масла для змащення ланцюга

Крім мотора, для якого вже з’ясували все пропорції масла і бензину для бензопили «Штиль», є ще одна важлива деталь, що складається з безлічі рухомих ланок – ланцюг. Для її мастила застосовують не моторне, а мастило. Воно має зовсім іншими властивості і коштує дешевше.

Для нового інструменту використовують тільки масла фірми-виробника, які рекомендовані в інструкції. В іншому випадку, при виникненні поломки пилки, її знімуть з гарантійного обслуговування через недотримання умов експлуатації. Треба відзначити, що масла від виробника дійсно високої якості. Після закінчення терміну гарантії можна використовувати будь-який моторне масло, роблячи його заміну двічі на рік.

Який бензин і масло краще вибрати для заправки бензопили Штиль

Довговічність і безвідмовність бензопили визначається не тільки умовами її експлуатації, але і якістю палива, використовуваного для заправки. Крім особливих умов використання при притирання деталей в перші кілька заправок, якості паливної суміші теж потрібно приділяти увагу.

Професійні бензопили Штиль оснащені двотактними моторами, які вимагають якісного палива – дозованої суміші високооктанового бензину і масла, розрахованої на роботу двигуна на високих оборотах. Правильний вибір бензину і масла для бензопили Штиль – запорука довгого і вдалою експлуатації цього агрегату.

Вибір бензину

Перше питання, з яким стикається користувач перед початком роботи, – який бензин лити в бензопилу Штіль.

Бензин для бензопили Штиль заливається виключно неетилований високооктановий, т. Е. З октановим числом вище 90. Якщо заправити низькооктанових, це загрожує перегрівом двигуна, заклинюванням поршня і виходом мотора з ладу. Тому оптимально в бензопилу заливати бензин марки АІ-92 або АІ-95, але тут виникає питання якості пального.

Неякісний АІ-92 може «не дотягує» до заявленого октанового числа, а АІ-95 часто містить безліч присадок, що не приносять двигуну ніякої користі. Крім того, якщо присадки неякісні, вони діють недовго, і вже через кілька днів придбане паливо може перетворитися в низькооктанове, яке не підходить для двигуна бензопили.

У той же час хороший 95 може нашкодити поршневий системі – «попалити» її. Таким чином, деякі користувачі знайшли вихід: заправляти бензопилу бензином АІ-92, змішаним з АІ-95. Так досягається оптимальний баланс між октановим числом і кількістю присадних домішок.

Вибір масла

На відміну від чотиритактних двигунів, масло для бензопили Штиль 180 заливають прямо в бензобак, попередньо змішавши з бензином. Рекомендується в бензопилу заливати масло, вказане в інструкції до даної моделі.

Ні в якому разі не можна використовувати масло, призначене для низькими обертами двигунів (човнів, скутерів і т. Д.).

Воно може істотно скоротити життя мотора, а при виявленні слідів такої речовини в циліндро-поршневої групи інструмент буде вважатися знятим з гарантії, т. Е. Не стане підлягати гарантійному ремонту або обміну.

Синтетичні та мінеральні масла для бензопил Stihl продаються в пляшках або каністрах різної ємності: від 100 мл до 5 л. Мінеральні мають більш низьку вартість, а напівсинтетичні і синтетичні забезпечують повне згоряння в процесі роботи двигуна, т. Е. Відсутність нагару і мінімум токсичних сполук у вихлопі.

Крім того, синтетичні масла зберігають свої якості в набагато ширшому діапазоні температур, а також містять спеціальні присадки, корисні для роботи двигуна: протиокислювальні, миючі, консервуючі і т. Д.

Вибрати моторне масло для своїх завдань можна в залежності від моделі пилки і частоти її використання: витрата масла при роботі пристрою невисокий, а з огляду на термін придатності напівсинтетичних і мінеральних мастил, є ризик просто не встигнути використати до кінця навіть літрову пляшку.

Так що при невеликих передбачувані обсяги робіт можна не купувати об’ємну каністру, а обмежитися пляшкою. Терміну придатності не мають тільки мінеральні мастила фірми Stihl.

Як розводити

Паливна суміш для пив Stihl готується шляхом змішування високооктанового бензину і масла для двотактних двигунів. Пропорція масла і бензину для бензопили така: якщо потужність агрегату не перевищує 1,5 кВт, то співвідношення буде 1:40 (т. Е. 25 мл олії на літр бензину), а при потужності вище цього значення – 1:50 (20 мл на 1 л).

Розводити бензин для бензопили Штиль потрібно в окремій каністрі, ні в якому разі не заливаючи в бензобак пили компоненти окремо. У цих двигунах немає масляного насоса і можливості його установки, тому в бак заливається тільки готове паливо. У продажу є навіть спеціальні каністри з двома шийками, щоб було зручніше розвести суміш, але можна додати масло в бензин для бензопили і в звичайній каністрі.

Пропорції заправки бензопили краще дотримати якомога точніше: зайве масло створить нагар на свічках і порушених і спровокує детонацію при згорянні палива. Це може скоротити ресурс роботи двигуна. Крім того, користувач пили в цьому випадку змушений вдихати вихлопні гази з незгорілих фракціями. У той же час надлишок бензину може пошкодити поршні через недостатню мастила.

Щоб розбавити бензин, рекомендується користуватися спеціальними інструментами – це мірна ємність для бензину, дозатор мастила, шприц, каністра для приготування суміші і лійка для заправки бака пили. Всі ці допоміжні аксесуари продаються в офіційних магазинах і у дилерів фірми Stihl.

Деякі народні умільці на випадок відсутності спеціальних мірних аксесуарів радять користуватися пластиковою пляшкою: в півлітрову ємність, наповнену бензином, наливається повна кришка (від цієї ж пляшки) масла. На виході виходить зразкове співвідношення 1:50.

Кількість суміші для заправки краще розрахувати заздалегідь виходячи з передбачуваного обсягу робіт і заявленого витрати даного двигуна. Обсяг бака в більшості бензопил становить близько 0,5 л, двигун потужністю 2 кВт буде витрачати приблизно 1,2 л за годину роботи (більш точні характеристики пилки можна побачити в інструкції). Таким чином, немає сенсу готувати суміш в обсягах, що перевищують 3 заправки поспіль.

Перед початком приготування суміші рекомендується ретельно очистити і просушити горлечко каністри і область навколо нього, щоб уникнути попадання сторонніх домішок: пилу, води і т. Д. Те саме робиться і з баком перед заливкою палива: кришка і шийку очищаються від пилу і налиплого бруду, щоб вона не потрапила в бензобак, а потім і в двигун.

Корисні поради

При розрахунку пропорцій пам’ятайте, що масла краще трохи перелити, ніж заощадити на ньому: освітою нагару небезпечний тільки істотний надлишок мастильного матеріалу, а незначне перевищення не завдасть шкоди двигуну. Якщо ж його недолити, наслідки можуть бути небезпечніше.

При змішуванні палива для бензопили Штиль виробник рекомендує спочатку наливати в каністру масло, потім додавати бензин і після цього енергійно перемішувати компоненти. Але практика використання показує, що масло може «прилипати» до стінок каністри і погано перемішуватися, тому краще акуратно налити масло в бензин і змішати.

Залишки паливної суміші краще не залишати в баку, щоб продовжити життя ущільнювачів гумок і інших деталей, схильних до хімічних пошкоджень. Після зупинки пилки паливо потрібно злити і утилізувати: при довгому зберіганні (понад місяць) октанове число і інші фізико-хімічні властивості суміші знижуються і вона стає непридатною для безпечного використання.

Крім того, після спустошення бензобака потрібно запустити двигун пилки і дати попрацювати на оборотах холостого ходу до тих пір, поки він не зупиниться самостійно – це буде означати, що карбюратор також позбавлений залишків паливної суміші.

Важливо пам’ятати, що довговічна робота техніки багато в чому залежить від користувача. Економія на паливі в випадку з бензопилою може в перспективі обійтися набагато дорожче – негарантійним ремонтом вийшла з ладу пилки або придбанням нового агрегату. Дотримання інструкцій виробника в більшості випадків допомагає зрозуміти принципи роботи пристрою і продовжити його безаварійну і безвідмовну експлуатацію.

Бензопили Штиль (Stihl) 180

Бензопила Stihl MS 180 входить в число найбільш популярних моделей на ринку. Ця пила виділяється витривалістю, надійністю, простотою у використанні. Завдяки солідному запасу крутного моменту бензопила Stihl 180 може експлуатуватися не тільки в приватних господарствах, але також на валки лісу. При цьому інструмент показує скромний витрата пального і високу точність розпилу будь-яких порід деревини.

Пристрій бензопили Штиль 180

Конструкції Stihl 180 властива простота, а також високу якість деталей і збірки. У комплектацію моделі входить 2-тактний бензиновий двигун, об’ємом 31,8 см3. Внутрішні стінки циліндра і поршнева група ДВС покриті захисною речовиною зі сплаву хрому. Це подовжує терміни експлуатації двигуна і робить його стійким до корозії. Перероблені вихлопні гази з мотора потрапляють в глушник, відведений в сторону від оператора. Серед переваг мотора виділяється висока надійність, хороший запас крутного моменту, довговічність. ДВС не потребує спеціального догляду. Все, що потрібно від власника – це використовувати якісне пальне і масло.

За охолодження мотора відповідає система примусової подачі повітря. Фірмова система мастила Ematic рівномірно розподіляє масло по деталях двигуна. Це дозволяє продовжити їх терміни експлуатації, одночасно заощадивши моторне масло. Для гасіння вібрації бензопила Stihl 180 обладнана декількома демпферами, які приймають коливання мотора на себе.

Для приготування паливної суміші в пристрої пилки передбачений карбюратор. Особлива конструкція цього вузла дозволяє скоротити витрати пального без втрат в ККД бензопили.

Запуск інструменту виконується за допомогою ручного стартера. За займання палива в циліндрі бензопили відповідає свічка і система запалювання. Крутний момент ведуча зірочка отримує від мотора через довговічну систему зчеплення.

Робочі органи моделі представлені пильної шиною і ланцюгом. Для регулювання положення ланцюга на шині пила обладнана бічній зірочкою. Вона дає можливість налаштувати рівень натягу ланцюга без додаткових інструментів. У передній частині інструменту можна встановити зубчастий упор. При необхідності замість шини для роботи з пилою можна використовувати різні насадки у вигляді дрилі або болгарки.

У комплектацію інструменту входять щитки, що захищають праву і ліву руку вальника. Для захисту ланцюга від розриву інструмент оснащений ефективним інерційним гальмом. Він миттєво спрацьовує при попаданні ланцюга на цвях або інший твердий предмет,

Всі запчастини і робочі механізми пили Stihl 180 поміщені під міцний пластиковий корпус. Він надає вільний доступ до свічки, резервуарів для бензину і масла, а також до всіх гвинтів і пружин. Це спрощує обслуговування і ремонт інструменту своїми руками.

Органи управління моделі представлені кнопкою включення і виключення запалення, важелем перемикання положення заслінки дроселя, важелем газу. У бічній частині інструменту знаходитися рукоятка і трос стартера.

Схема бензопили Stihl 180 максимально проста і ефективна. Завдяки ергономіці, легкості і невеликим габаритам, інструмент може використовуватися не тільки досвідченими вальників, а й початківцями садівниками. При роботі німецька бензопила Stihl MS 180 показуватиме високу ефективність, незалежно від погодних умов, а також поставлених завдань.

Бензопила Штиль МС 180 – технічні характеристики

Бензопила Stihl MS 180 виділяється солідними технічними параметрами. У їх число входить:

  • потужність – 2 л. с .;
  • ємність резервуара для палива – 270 мл;
  • ємність резервуара для заливки масла – 260 мл;
  • можлива довжина використовуваної для роботи шини – 30-35 см;
  • крок ланцюга – 3/8 «
  • маса в зібраному вигляді – 4 кг.

Серед переваг моделі потрібно відзначити скромний витрата палива. При роботі під максимальними навантаженнями мотор споживає не більше 2,9 л / маш. годину.

Комплект поставки бензопили Stihl 180

При покупці цієї моделі фермер отримує повний перелік обладнання, необхідного для зборки, а також використання інструменту.

У базовий комплект поставки бензопили входить:

  • шина, довжиною 35 см;
  • ланцюг з кроком 3,8 »і шириною паза 1,3 мм;
  • захисний чохол для шини;
  • інструкція по експлуатації російською мовою.

Разом з інструментом покупець також отримує фірмовий ключ і викрутку, за допомогою яких можна швидко розібрати пилу для її ремонту.

Пропорція масла і бензину для бензопили Штиль 180

Перед безпосереднім початком роботи з німецькою моделлю Stihl MS 180, її потрібно заправити. Важливу роль при цьому відіграє дотримання кількість використовуваного бензину і моторного масла. Як зазначено в заводській інструкції з експлуатації, для змішування пального слід дотримуватися пропорції 1:50, тобто, в 50 частинах бензину буде потрібно розмішати 1 частина масла. Таким чином, в 1 використовуваному літрі пального потрібно розбавити не більше 20 мл олії.

Важливе значення також має якість пального і масла. Для заправки бензопили Stihl MS 180 виробник радить використовувати бензин з октановим числом не нижче 90. Як мастильного матеріалу підійде моторне масло для 2-тактних двигунів виробництва компанії Stihl.

Як завести бензопилу Штіль 180?

Щоб продовжити терміни експлуатації пилки Stihl MS 180, потрібно вивчити особливості її запуску. Порядок дій при початку роботи з інструментом виглядає наступним чином:

  1. Спочатку потрібно активувати механізм ланцюгового ланцюгового гальма. Для цього його штатну пластикову рукоятку слід перевести в переднє положення;
  2. Далі потрібно зняти захисний щиток шини, натиснути кнопку декомпрессионного клапана. Це дасть можливість полегшити запуск двигуна, а також початок роботи всіх важливих механізмів пилки;
  3. Після цього потрібно кілька разів натиснути на паливний насос підкачки повітря;
  4. Потім потрібно перевести комбінований перемикач в положення тільки холодного запуску;
  5. Далі потрібно встановити інструмент на рівну поверхню так, щоб шина і ланцюг не торкалися ґрунту. Пилу потрібно захопити обома руками, і наступити правою ногою на майданчик в задній частині пили – це забезпечить стійкість інструменту;
  6. Потім потрібно повільно потягнути рукоятку стартера на себе до появи опору. Після цього буде потрібно кілька разів сильно потягнути трос;
  7. При запущеному двигуні потрібно кілька разів натиснути на важіль газу пилки. В цей же час штатний комбінований перемикач слід перевести в положення роботи на холостому ходу;
  8. Потім потрібно потягнути важіль штатного ланцюгового гальма на себе до появи характерного клацання.

Як правило, на підготовку інструменту йде не більше 30-35 хвилин. Під час обкатки і при подальшому використанні пили Stihl MS 180 потрібно постійно стежити за тим, щоб під ланцюг не потрапляли цвяхи та інші тверді предмети.

Регулювання карбюратора бензопили Штиль 180 своїми руками

Налаштування карбюратора Stihl MS 180 необхідна для гарантії ефективної роботи пилки при використанні в режимі максимальних обертів, і економії пального. Для виконання цієї процедури буде потрібно очистити повітряний і штатний паливний фільтр.

Відрегулювати карбюратор моделі можна за допомогою трьох штатних гвинтів. Гвинти L і H потрібні для попереднього налаштування співвідношення суміші повітря і пального, яке регулюється різними положеннями заслінки дроселя. Гвинт S відповідає за точне налаштування роботи бензопили на холостому ходу. Порядок дій під час налаштування карбюратора виглядає наступним чином:

  1. Спочатку потрібно завести інструмент і почати по черзі повертати гвинти H і L за годинниковою стрілкою до упору. Потім обидва гвинта потрібно повільно повернути на 2 повних обороту в зворотному напрямку;
  2. Після цього потрібно знайти максимальні оберти мотора при роботі пили на холостому ходу. Для цього гвинт L слід по черзі повертати в різних напрямках. При цьому гвинти не повинні видавати скрипучих звуків. Як тільки базові максимальні оберти будуть знайдені, потрібно повільно повернути гвинт L на чверть обороту проти ходу стрілки годинника;

Після цього потрібно по черзі перевірити роботу двигуна на мінімальних неодружених, а потім на максимальних обертах.

Бензопила Штиль 180 – несправності і ремонт

Існує ряд типових поломок, з якими найчастіше стикаються власники моделі Stihl MS 180. Вивчивши причини їх появи, вальнику буде простіше усунути поломки своїми руками.

Чому не заводитися бензопила Штиль 180?

Основна причина цієї несправності – це поганий стан свічки запалювання Stihl MS 180. Якщо вона суха, значить паливо не потрапляє в циліндр. Якщо свічка мокра – значить, потрібно знайти місце протікання паливного патрубка.

У будь-якому випадку для подальшої роботи з пилкою Stihl MS 180 буде потрібно відкрутити свічку, очистити її від нагару і висушити. Те ж саме потрібно зробити з деталями, розташованими під свічок. В кінці свічку потрібно вкрутити на місце і продовжити роботу з пилою.

Чому заливає свічку на бензопили Штиль 180?

Суть цієї поломки полягає в проблемах з карбюратором. Для ремонту потрібно зняти цей елемент, а також перевірити його мембрану. В робочому стані деталь повинна бути не тільки цілої, а й еластичною. Якщо мембрана загрубіла, значить її потрібно замінити.

Перед зворотного складанням карбюратора Stihl MS 180 його потрібно очистити від пилу і нагару. Для цього слід використовувати стиснене повітря в балоні. Після повного висихання вузла його можна збирати і встановлювати назад на бензопилу.

Що робити, якщо не надходить масло на ланцюг бензопили Штиль 180?

Якщо не змащується ланцюг на німецькій пилі Stihl MS 180, то це говорить про засмітті або несправності магістралі, по якій циркулює масло. Щоб вирішити проблему, потрібно зняти рукоятку інструмента, витягнути шланг і очистити його. Після цього шланг потрібно встановити назад на пилку, і змастити місце монтажу герметиком.

Ще одна причина, через яку не подається масло – це засмічення насоса Stihl MS 180. Щоб виправити ситуацію, потрібно зняти помпу і промити її в чистому бензині. Якщо це не допомогло – деталь потрібно замінити.

Бензопила Штиль 180 глухне при натисканні на газ – як вирішити проблему?

Якщо модель глухне при наборі двигуном оборотів, то це свідчить про засмічення паливного фільтра. Через це елемент не здатний пропускати пальне, яке необхідно для збільшення оборотів ДВС Stihl MS 180.

В цьому випадку необхідно зняти паливний фільтр і промити його чистим бензином. Якщо це не допомогло, то потрібно ретельно перевірити заводський повітряний фільтр. Якщо в ньому скупчилася велика кількість сміття, то його потрібно замінити новим елементом.

Що робити, якщо пила глухне на холостому ходу?

Якщо бензопила Stihl MS 180 глухне через деякий час після запуску в режимі холостого ходу, то це говорить про поломку паливного насоса. Щоб переконатися в цьому, потрібно скористатися вакуумметром. Якщо прилад показав несправність насоса, то механізм буде потрібно замінити.

Ще одна причина несправності – це знос сальників Stihl MS 180. Після тривалого користування пили вони втрачають свою форму і еластичність, пропускаючи велику кількість пального. У разі зносу сальників, їх потрібно замінити.

Бензопила погано заводитися на холодну – усунення поломки

Найчастіше причиною цієї несправності служить спочатку неправильно встановлений зазор між котушкою запалювання і маховиком бензопили Stihl MS 180. У цьому випадку потрібно розібрати інструмент і зробити заміри між контактами і маховиком.

Якщо зазор більше 0,2 мм, то його потрібно зменшити за допомогою пари бічних гвинтів. Для цього між маховиком і штатної котушкою запалювання потрібно вставити паперову візитку або кишеньковий календар. Після цього шляхом повертання гвинтів маховик потрібно наблизити до котушки запалювання так, щоб вони утримували візитку. В кінці залишиться акуратно витягнути папір і зібрати пилу.

Бензопила Stihl MS 180 – особливості експлуатації та обслуговування

Бензопила Stihl MS 180 використовується для підготовки запасу дров в приватних будинках і невеликих господарствах, облагородження садової ділянки, кронування чагарників, з її допомогою можна розчистити майданчик і виконувати різноманітні роботи різного рівня складності, в тому числі валку дерев і розпил деревини. Це дійсно багатофункціональний пристрій. Крім того, ви зможете застосовувати і різні насадки, для ремонтно-будівельних робіт.

Особливості пристрою

Пристрій бензопили Штиль 180 відрізняється простотою, розробники доклали чимало зусиль, щоб побутовий прилад мав усі переваги професійної моделі і був доступний новачкам в даній сфері. Конструктивні особливості дозволяють експлуатувати прилад користувачам з різним рівнем підготовки:

  • Схема карбюратора бензопили Штиль 180 дає можливість регулювати вузол самостійно, використовуючи спеціально сконструйований гвинт.
  • Конструкція дозволяє використовувати шини різних габаритів. Звичайна, передбачена виробником, шина на бензопилу Штіль 180 становить чотирнадцять дюймів, при необхідності ви зможете встановити модель в шістнадцять дюймів. Дана особливість дає можливість істотно підвищити продуктивність.
  • Двотактний одноциліндровий двигун працює на суміші, що складається всього з двох компонентів – бензину і масла, до вибору яких потрібно ставитися максимально відповідально, тому що від цього безпосередньо залежить якість і термін експлуатації.
  • Щоб запустити двигун потрібно потягнути за дріт стартера.

Конструктивні деталі бензопили Штиль МС180

  • Двигун і стартер.
  • Модуль запалювання і зчеплення.
  • Маховик (виконує роль охолоджуючого елемента).
  • Карбюратор.
  • Гальмівна система пильного ланцюга.
  • Повітряний фільтр і змінні фільтруючі елементи.
  • Паливний (250мл.) І масляний (145мл.) Резервуари.
  • Глушник.
  • Механізм регулювання натягу ланцюга.
  • Рукоятки управління.

Бензопила Штиль МС 180 технічні характеристики

Бензопила Stihl MS 180 має характеристики, які відповідають легкого класу. Вона оснащена баками невеликого обсягу, при цьому має малу вагу – 3,9 кілограм. Потужність двигуна номіналом у дві кінські сили або ж 1500Вт, з легкістю справляється з будь-якими поставленими завданнями.

Бензопила Штиль 180 несправності і ремонт

Серед поширених поломок Штиль 180, так само як і інших моделей бензопил, можна віднести наступне:

  • Знос ведучої зірочки, на увазі агресивної і частої експлуатації.
  • Обрив шнура стартера.
  • Відсутність іскри в свічках запалювання.
  • Протікання в мастильної системі, яка подає масло на ланцюг.
  • Підсмоктування повітря в картер двигуна здійснюється через сальники.
  • Поломки в карбюраторі призводять до припинення подачі палива.

Як правильно заводити бензопилу Штіль 180?

Якщо ви не знаєте, як завести бензопилу Штіль 180 «на холодну», варто строго дотримуватися рекомендацій і вимоги виробника, слідуючи алгоритму:

  • Увімкніть запалювання (як виставити запалювання на бензопили Штиль 180, зазначено в паспорті приладу).
  • Встановіть важіль управління в найбільш нижній точці (таким чином, заслінка карбюратора перекриє доступ повітря з фільтра, а дросель буде повністю відкритий, а паливна суміш зможе збагатитися).
  • Поверніть ручку стартера, це потрібно зробити кілька разів, перш ніж пройде перший спалах. Це просигналізує про те, що суміш надійшла безпосередньо в циліндр, а ваш агрегат готовий до старту.
  • Тепер можна важіль перемістити на одну секцію вгору, при цьому дросельна заслінка залишиться в колишньому положенні, а повітряна відкриється.
  • Вам залишається тільки потягнути стартер. При цьому бензопила Штиль MS 180 буде здійснювати функціонування на підвищених обертах.

Якщо вам необхідно встановити заслінку в режимі холостих обертів, просто натисніть курок газу, і відразу ж його відпустіть. Після цього прилад призведе обороти в норму.

Як розводити бензин для бензопили Штиль 180?

Більшість власників пив даної моделі, задаються питанням, який бензин заливати в бензопилу Штіль 180 і які пропорції з маслом необхідно дотримуватися. Оптимальним варіантом є співвідношення 1/50, що означає, що для п’яти літрів готової суміші, вам знадобиться всього 100 мілілітрів масла.

Як змішати бензин з маслом

Продовжити експлуатаційний термін бензопили Stihl MS 180 можна, використовуючи якісну, правильно приготовану паливну суміш. Досить часто для даної моделі застосовують бензин марки АІ-2 або АІ-95. Зверніть увагу на те, що допускається тільки не етилований бензин, який здатний уберегти двигун від передчасних поломок.

Як відрегулювати карбюратор на бензопили Штиль 180?

Конфігурація приладу розрахована на користувачів з різним досвідом роботи з цим обладнанням. Чистка, заміна або ремонт не складе для вас праці, так як розібрати карбюратор на бензопили Штиль 180 досить легко.

Ви зможете самостійно продути агрегат, поміняти прокладки і голчастий клапан, для чого вам знадобиться розбирання карбюратора Штиль 180. Для цього необхідно розкрутити чотири гвинти, розташованих на кришці компенсатора, а також свінтіть один на паливному насосі. Після того як ви розкриєте корпус агрегату, варто бути гранично уважним, оскільки навіть потрапляння дрібного сміття і навіть волосинки, здатне зробити роботу даного вузла неможливою.

Особливості обкатки бензопили Штиль 180

Якщо ви вибрали модель представленого бренду, то відразу після покупки виникає питання – як обкатати нову бензопилу Штіль 180? Перш за все, цей процес має на увазі перевірку і підготовку інструменту до повсякденної експлуатації.

  • Вам буде потрібно обробити двигун, а також елементи обертання за допомогою спеціального мастильного матеріалу.
  • Після того, як масло буде додано в бензин, ретельній обробці піддається і вся поршнева група на бензопилу штиль 180.
  • Зверніть увагу, що потрібно дати змазатися кожному елементу спочатку в холостому, а потім в робочому ході.
  • Важливо, щоб масло для бензопили штиль 180 було оригінальним, не варто намагатися заощадити, оскільки це може спричинити за собою швидкий знос або ж накопичення відходів.
  • Варто зазначити, що відмітка октанового числа повинна бути не менше дев’яноста пунктів.
  • Постарайтеся робити перерви, щоб не допустити перегріву устаткування. Прийнятні прогазовке, які характерні як для холостого, так і для робочого режиму.

Бензопила Штиль MS 180, паспорт керівництво по експлуатації якої гранично простий і зрозумілий, може бути повністю обслужена самим користувачем, але при цьому, якщо у вас немає належного досвіду або ж ви просто не впевнені в своїх силах, зверніться до фахівців. Кваліфіковані майстри не тільки обкатають агрегат, але і змінювати фільтр для бензопили Штиль 180, свічки та інші компоненти.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.